Навігація
Головна
Контакти
Новини
Про Виноградівський район
Про районну Раду
Документи Районної ради
Додаткова інформація
Проекти рішень районної ради
Доступ до публічної інформації
Управління ПФУ інформує
Очищення влади
Інформації сільських, селищних рад
Поіменне голосування
Методичні рекоменданції Національного агентства з питань запобігання корупції
Авторизация

Забули пароль?
Урядові портали


Президент України

Верховна Рада України

Урядовий портал

 

 

 

Закарпатська обладміністрація

 

 

 

 
 
 
 
 

  

Кто он-лайн
Зараз на сайті: 2 гостей
 
Головна
Лист Голові Верховної Ради України та Прем'єр -Міністру України Надрукувати Надіслати електронною поштою
Написав Організаційний відділ!   
31.05.2011
У К Р А Ї Н А
ВИНОГРАДІВСЬКА РАЙОННА РАДА ЗАКАРПАТСЬКОЇ ОБЛАСТІ
90300, м.Виноградів, пл.Миру, 5 тел.: 2-24-39


  Від__________№_______                                          Голові Верховної Ради України
 
На №________від______                                           Литвину В.М.

                                                                                   Прем’єр – Міністру України
                                                                                   Азарову М.Я.

   Розвиток соціальної сфери і місцевого господарства залежить від того, наскільки стабільним і ефективним є процес формування і виконання бюджету, від наповненості дохідної частини місцевих бюджетів. Через місцеві бюджети здійснюється перерозподіл бюджетних коштів з метою виконання бюджетних зобов'язань, визначених законодавством, зокрема надання соціальних благ та послуг населенню. 
   Однак, сучасний стан місцевих бюджетів України характеризується низькою часткою дохідних джерел, які не враховуються при розрахунку обсягів міжбюджетних трансфертів і якими місцеві органи влади можуть розпоряджатися самостійно, виходячи з пріоритетів розвитку адміністративно-територіальної одиниці. Тому, для кожної територіальної громади, одним з важливих джерел формування місцевого бюджету є податок з доходів фізичних осіб.
   Стан українського села, аграрного сектору виробництва потребує подальшої посиленої уваги з боку держави. Сучасне село і селяни у своїй більшості позбавлені можливості працювати у сільськогосподарській сфері через її занепад. Тому сільське працездатне населення, і, особливо, молодь, активно залучається до виробничого процесу у містах. У зв’язку з цим, податок на доходи фізичних осіб надходить не до бюджету територіальної громади за місцем реєстрації (проживання) найманого працівника, а згідно статті 64 Бюджетного кодексу України зараховується до відповідного місцевого бюджету за місцезнаходженням юридичної особи (працедавця) та місцезнаходженням її підрозділів, уповноважених підрозділів в обсягах податку, нарахованого працівникам цих підрозділів. Таким чином, кошти від вищезгаданого податку акумулюються, в основному, в районних центрах, де, зазвичай, зареєстровані підприємства основного кола. Хоча переважна більшість працівників цих підприємств проживають та зареєстровані в селах.
   Цей податок досить еластичний щодо змін економічної кон’юнктури, і якщо з його допомогою перерозподілити більш ефективно доходи фізичних осіб, то наповнення місцевих бюджетів буде більш вагомим.
   Таким чином, податок з доходу фізичних осіб стане не тільки головним джерелом формування державного бюджету, але й важливим джерелом радикальних змін, виконуючи роль фінансового регулятора виробництва, засобом забезпечення соціальної сфери.
   Важливо, щоб за рахунок власних податкових джерел поточного бюджету місцеві органи влади могли фінансувати 60 - 80 відсотків своїх потреб. В цьому разі їхня залежність від рішень вищестоящих органів влади стосовно дохідної частини місцевих бюджетів буде мінімальною та потягне за собою вирішення багатьох соціальних проблем.
   У зв’язку з низьким рівнем самодостатності сільських бюджетів, з метою підвищення зацікавленості бюджетів місцевого самоврядування в наповненні дохідних частин та для забезпечення фінансування соціальних послуг просимо внести зміни до пункту 3 статті 64 Бюджетного кодексу України в частині зарахування податку на доходи з фізичних осіб до відповідного місцевого бюджету не за їх місцезнаходженням (розташуванням) юридичної особи (її філії, відділення, іншого відокремленого підрозділу), а за місцем реєстрації (проживання) найманого працівника, з доходу якого утримується зазначений податок.Голова районної ради                                                                                     О.В.Любімов 

Додати коментар


Захисний код
Оновити

< Попередня   Наступна >
 
Статистика
On-Line

On-Line

 

Випадкове фото
Лічильник відвідувань
Виноградівська районна рада © 2017