Навігація
Головна
Контакти
Новини
Про Виноградівський район
Про районну Раду
Документи Районної ради
Додаткова інформація
Проекти рішень районної ради
Доступ до публічної інформації
Управління ПФУ інформує
Очищення влади
Інформації сільських, селищних рад
Поіменне голосування
Методичні рекоменданції Національного агентства з питань запобігання корупції
Авторизация

Забули пароль?
Урядові портали


Президент України

Верховна Рада України

Урядовий портал

 

 

 

Закарпатська обладміністрація

 

 

 

 
 
 
 
 

  

Кто он-лайн
 
Головна
Звіт голови Виноградівської районної ради Надрукувати Надіслати електронною поштою
Написав Загальний відділ районної ради   
22.12.2011
Шановні мешканці Виноградівщини!
    Сьогодні, згідно з Законом України «Про місцеве самоврядування в Україні» я, як голова, звітую про свою діяльність.
    У звітному періоді робота районної ради здійснювалась у межах повноважень, визначених Конституцією, Законами України, нормативно-правовими актами та Регламентом районної ради.
  Основне завдання районної ради полягало у зосередженні зусиль та консолідації депутатського корпусу, налагодженні діалогу та співпраці між представниками різних політичних сил задля виконання програмних засад більшості партій, представлених у районній раді нинішнього скликання. Основною формою роботи районної ради є проведення пленарних засідань та засідань постійних комісій.
ПЛЕНАРНА РОБОТА
У звітному періоді проведено сім пленарних засідань. На них розглянуто 154 питання, по кожному з них прийняті рішення. Згідно з вимогами чинного законодавства затверджено районний бюджет та Програму соціально-економічного розвитку району на 2011 рік. Прийняті відповідні рішення щодо використання майна спільної власності територіальних громад району, регулювання земельних відносин, функціонування соціальної сфери:освіти, охорони здоров’я, фізичної культури та спорту, культури і туризму, оздоровлення дітей району, матеріальної підтримки найбільш незахищених верств населення та багато інших. До речі, у згаданому періоді 199 громадянам району було надано матеріальну допомогу на лікування та придбано дров на загальну суму 51 тис.грн.
    За структурою ухвалених рішень:
25 стосується питань економічного і соціального розвитку;
    4 – питань транскордонного співробітництва;
    13 – бюджетних питань;
    8 – земельних питань та АПК;
    32 – питань ефективного використання майна;
    5 – питань науки, освіти, молодіжної політики, фізкультури і спорту;
    4 – питань культури;
    8 – питань охорони здоров’я;
    9 – питань соціального захисту населення;
    14 – правових питань;
    32 – інших організаційних питань.
    У 2011 році виділено 2 млн. 616 тис.грн. на виконання заходів 41-ї районних програм.
РОБОТА ПРЕЗИДІЇ
    Одним із повноважень голови ради є забезпечення роботи Президії, як дорадчого органу районної ради. У звітному періоді проведено 9 засідань Президії, на яких обговорено плани роботи районної ради, підготовка та проведення пленарних засідань сесії, формування порядку денного, узгоджено шляхи вирішення соціальних та суспільно-політичних проблем, діяльності представницького органу та організації роботи депутатів.
    Найбільш резонансними питаннями, що розглядались Президією на позачергових засіданнях були: «Про скасування курсування дизель-поїздів підвищеної комфортності Тячів-Ужгород, Ужгород – Хуст» та «Про ситуацію, пов’язану з ліквідацією Виноградівського дошкільного закладу (дитячого будинку) Закарпатської обласної ради.
Президією підтримано пропозицію обласної ради розпочинати та закінчувати пленарні засідання Державним Гімном України.

РОБОТА ПОСТІЙНИХ КОМСІЙ
Основною ланкою в системі підготовки рішень ради є постійні комісії, робота яких триває у міжсесійний період.
За звітний період було проведено 37 засідань семи постійних комісій районної ради, на яких розглянуто 219 питань, в тому числі 71 в порядку контролю, не враховуючи значну кількість питань організаційного характеру , що надходили від депутатів ради, управлінь та відділів райдержадміністрації, підприємств, установ, організацій, громадян. Майже всі питання, що виносились на засідання сесій, попередньо розглядались на засіданні постійної комісії та Президії районної ради. Саме це і дало конкретний результат – рішення були виваженими і підтримані депутатами на пленарних засіданнях.

РОБОТА КООРДИНАЦІЙНОЇ РАДИ З ПИТАНЬ МІСЦЕВОГО САМОВРЯДУВАННЯ ПРИ ГОЛОВІ РАЙОННОЇ РАДИ
Координаційна рада з питань місцевого самоврядування в практичній роботі співпрацює з депутатами районної ради та її виконавчим апаратом. У звітному періоді відбулося чотири її засідання, на яких розглянуто 13 питань.
Серед основних слід відмітити: «Про районний бюджет на 2011 рік», «Про хід виконання програми поводження з твердими побутовими відходами району на 2006-2011 роки», «Про благоустрій та дотримання санітарних вимог у населених пунктах району», «Про доцільність впровадження ринку земель», «Про стан та перспективи утримання автомобільних доріг загального користування», «Про рішення Закарпатської обласної ради від 28 грудня 2010 року № 134 «Про пропозиції щодо розв’язання проблем відведення земель для спорудження захисних дамб та акумулюючих протипаводкових водосховищ».
Найбільш болючим питанням, що розглядалось головами місцевих рад, було питання «Про стан та перспективи утримання автомобільних доріг загального користування».
На виконання рішення Координаційної ради направлені звернення:
- до Голови Верховної Ради України та Прем’єр-міністра України з проханням внести зміни у Бюджетний Кодекс України в частині зарахування податку на доходи з фізичних осіб до місцевого бюджету за місцем проживання найманого працівника;
- до Президента України та Кабінету Міністрів України з проханням про внесення змін до Порядку та умов надання субвенцій з державного бюджету місцевим бюджетам на будівництво, реконструкцію, ремонт та утримання вулиць і доріг комунальної власності у населених пунктах.

ПРАВОВЕ ЗАБЕЗПЕЧЕННЯ ДІЯЛЬНОСТІ РАДИ
У частині організації правової роботи та нормативного забезпечення діяльності ради подано пропозиції:
- до Верховної Ради України до проекту концепції реформи адміністративно-територіального устрою та територіальної організації влади;
- до Міністерства охорони здоров’я України і Міністерства праці та соціальної політики України про створення окремої психологічної служби у місцевих лікарнях та територіальних центрах соціальної служби;
- до Адміністрації Президента України по проблемах, які першочергово мають бути вирішені у рамках реформи місцевого самоврядування.
Опрацьовувались та готувались інформаційні матеріали по запитах та вимогах:
-    Виноградівського РВ УМВС України в Закарпатській області;
-    Прокуратури Виноградівського району.
Жодне рішення районної ради та розпорядження голови ради не було опротестовано або оскаржено в судовому порядку. Виникнення дебіторської або кредиторської заборгованості по господарських договорах не допускались.

УПРАВЛІННЯ ОБ’ЄКТАМИ КОМУНАЛЬНОЇ ВЛАСНОСТІ
Районною радою продовжується робота щодо управління об’єктами комунальної власності району.
Основним завданням було і є забезпечення виконання рішень, затверджених радою, законодавства щодо відчуження, списання майна, про оренду нерухомого майна. Загалом з цих питань в раду надійшло 130 звернень з майнових питань від громадян, керівників структурних підрозділів райдержадміністрації, підприємств, установ, організацій та місцевих рад. За наслідками розгляду цих звернень прийнято 34 рішення районної ради, 36 рішень постійних комісій, 4 розпорядження голови.
За звітний період від оренди нерухомого майна надійшло 164,3 тис.грн., з них до районного бюджету 148,6 тис.грн. та податку на додану вартість 15,7 тис.грн.
Проводиться робота по підготовці до приватизації 8-ми об’єктів, що належать до спільної власності територіальних громад району.
Затверджено методику розрахунку і використання плати за оренду майна спільної комунальної власності  територіальних громад сіл, селищ, міста Виноградівського району, положення про умови і порядок проведення конкурсів з визначення організаторів аукціонів по відчуженню об’єктів комунальної власності, створено конкурсну комісію з визначення організаторів аукціонів.
Велася робота з інвентаризації нерухомого майна, уточнення Переліку об’єктів, що належать до спільної власності територіальних громад, виявлення безгоспних об’єктів та виготовлення свідоцтв на право власності.
Виноградівська районна рада продовжує відстоювати за територіальною громадою району у судових інстанціях будівлю «Біолабораторії».

ДЕПУТАТСЬКІ ЗАПИТИ ТА ЗВЕРНЕННЯ
Однією з дієвих форм депутатської роботи є направлення до відповідних органів та установ депутатських запитів і звернень. Усього протягом звітного періоду до районної ради надійшло 8 депутатських запитів та 5 звернень.
Всі вони оголошувались на пленарних засіданнях районної ради і направлялись на розгляд районній державній адміністрації, районним установам та організаціям.
На всі запити та звернення, окрім одного, отримано відповіді.
Про стан розгляду депутатських запитів та звернень депутати інформувались майже на кожному пленарному засіданні.

РОБОТА У ТИМЧАСОВИХ КОМІСІЯХ
Крім участі у роботі сесій, засідань постійних комісій районної ради, окремі депутати брали участь і роботі тимчасових комісій та робочих груп.
Так, депутатами вивчались питання:
- про перегляд нормативів і нормативних строків пересилання поштових відправлень та поштових переказів і нормативів розвитку та розміщення у містах і сільській місцевості мережі об’єктів поштового зв’язку;
- про ефективність використання приміщень адмінбудинку районної ради по пл.Миру, 3;
- про доцільність створення районного комунального підприємства по проведенню руслоочисних робіт по руслу р.Тиса та забору гравійно-піщаної суміші;
- про забезпечення дотримання вимог Закону України «Про заборону грального бізнесу в Україні»;
- про проведення аналізу господарської діяльності комунального підприємства.
Деякі комісії і далі продовжують свою роботу.
По всім питанням готувались відповідні висновки, з якими депутатів знайомили на пленарних засіданнях районної ради.

РОБОТА РАДИ У МІЖСЕСІЙНИЙ ПЕРІОД
Робота районної ради за звітний період не обмежувалась проведенням пленарних засідань та комісій. Керівництвом ради, її виконавчим апаратом, депутатським корпусом велася щоденна аналітична, організаційна та методична робота щодо забезпечення виконання рішень ради, підготовки матеріалів до наступних засідань, вивчення і впровадження позитивного досвіду роботи органів місцевого самоврядування.
У сфері правового забезпечення діяльності районної ради та захисту інтересів територіальної громади району виконавчим апаратом за пріоритет було взято невідкладне та практичне вирішення тих питань, що потребували відповідного реагування.
Здійснювалися заходи із пропаганди та інформації законодавства, постійно проводилася консультаційна робота з сільськими, селищними радами району, в тому числі з підготовленням проектів відповідних документів.
До обласної ради надіслано понад 80 запитів, клопотань, різних листів. Більша частина з них знайшла підтримку, надані ґрунтовні відповіді, виділялись кошти на конкретні цілі, враховані потреби району у фінансуванні і т.д.
За рішенням депутатського корпусу та з ініціативи голови районної ради, виконавчим апаратом ради готувались та надсилались звернення до вищих органів державної влади.
Від правоохоронних контролюючих органів надійшло 66 офіційних запитів, з них найбільше – 24 від Прокуратури Виноградівського району та Прокуратури Закарпатської області.
По всім запитам, вимогам готувались довідки, інформації, відповіді у письмовій формі у встановлені законами строки.

ГЛАСНІСТЬ У РОБОТІ РАДИ
Робота Виноградівської районної ради шостого скликання, як і попереднього, здійснюється на принципах відкритості, гласності та доступу громадськості до інформації про діяльність ради та прийнятих нею рішень.
Так, про діяльність Виноградівської районної ради публікуються матеріали в місцевих та обласних друкованих ЗМІ, систематично оновлюється свіжою та актуальною інформацією офіційна веб-сторінка районної ради, матеріали з якої часто переопубліковуються в обласних інтернет-виданнях. Зокрема, інформація  про роботу ради, про важливі рішення, прийняті нею, публікуються в районних газетах «Новини Виноградівщини», «Чорна Гора», обласних – «Новини Закарпаття», «Старий Замок»; інтернет-виданнях: Закарпаття онлайн, Мукачево нет, Голос Карпат, UA-Репортер та ін.
На робочі засідання колегіальних органів районної ради: сесії, Президії, постійні комісії, тимчасові комісії працівниками оргвідділу запрошуються місцеві ЗМІ, які в подальшому висвітлюють для жителів району перебіг вирішення важливих, інших турбуючих мешканців району питань.
Зі вступом у законну силу норм Закону України «Про доступ до публічної інформації», розширилося коло обов’язків виконавчого апарату районної ради щодо оприлюднення інформації, надання безпосереднього доступу фізичним особам, юридичним особам, громадським формуванням без статусу юридичної особи до інформації, розпорядником якої є Виноградівська районна рада.
Так, виконавчим апаратом забезпечено належні умови для звернення суб’єктів запитів на інформацію до районної ради. На офіційній веб-сторінці виставлено рубрику «Доступ до публічної інформації», де користувачі можуть ознайомитись з положеннями Закону України «Про доступ до публічної інформації», спеціально розробленою Інструкцією щодо процедури подання запиту на інформацію, примірними формами запитів на інформацію.
Однак зауважу, що громадськість району на сьогоднішній день неактивно використовує право на подання запитів.
В більшості випадків громадяни звертаються не за інформацією, а за різного роду допомогою, в рамках Закону України «Про звернення громадян».
Основною формою доведення інформації від Виноградівської районної ради до широкого загалу є функціонування та постійне оновлення офіційного веб-сайту районної ради.
Найбільш відвідуваними рубриками сайту ради є «Останні новини», «Документи районної ради – рішення сесій», «Проекти рішень районної ради».
Так, за період роботи ради шостого скликання на веб-сайті розміщено 138 офіційних повідомлень, інформацій про роботу колегіальних органів ради, інформацій про заходи, проведені виконавчим апаратом, вітань керівництва ради до професійних, релігійних свят, інших за спрямованістю повідомлень.
На сайті оприлюднені всі, без виключення, прийняті радою шостого скликання рішення. Введено в практику, що як мінімум за 20 днів до розгляду на пленарних засіданнях сесії районної ради оприлюднюються проекти рішень сесії.
85,3 % інтернет-користувачів, які відвідали сайт Виноградівської районної ради, оцінили його роботу позитивно.

 

Додати коментар


Захисний код
Оновити

< Попередня   Наступна >
 
Статистика
On-Line

On-Line

 

Випадкове фото
Лічильник відвідувань
Виноградівська районна рада © 2017