Навігація
Головна
Контакти
Новини
Про Виноградівський район
Про районну Раду
Документи Районної ради
Додаткова інформація
Проекти рішень районної ради
Доступ до публічної інформації
Управління ПФУ інформує
Очищення влади
Інформації сільських, селищних рад
Поіменне голосування
Методичні рекоменданції Національного агентства з питань запобігання корупції
Авторизация





Забули пароль?
Урядові портали


Президент України

Верховна Рада України

Урядовий портал

 

 

 

Закарпатська обладміністрація

 

 

 

 
 
 
 
 

  

Кто он-лайн
 
Головна
Лист НКРЕКП щодо розрахунків з спожиту електроенергію Надрукувати Надіслати електронною поштою
Написав Загальний відділ   
29.04.2015

УКРАЇНА


НАЦІОНАЛЬНА КОМІСІЯ, ЩО ЗДІЙСНЮЄ ДЕРЖАВНЕ
РЕГУЛЮВАННЯ У СФЕРАХ ЕНЕРГЕТИКИ
ТА КОМУНАЛЬНИХ ПОСЛУГ (НКРЕКП)
вул. Смоленська, 19, м. Київ, 03680, тел./факс: (044) 277-30-47, тел.: (044) 204-48-27

 

                                                                                                                                Виноградівська района рада
                                                                                                                                Закарпатської області
    
     Національна комісія, що здійснює державне регулювання у сферах енергетики га комунальних послуг (далі - НКРЕКП), розглянула лист Голови Виноградівської районної ради Закарпатської області Любімова О.В. від 12.02.2015 №76/01-2 щодо внесення змін до законодавчих актів України, надісланий за належністю на розгляд НКРЕКП листом Секретаріату Кабінету Міністрів України від 21.02.2015 № 6640/1/1-15, та в межах своєї компетенції повідомляє.
     Щодо розрахунків за спожиту електричну енергію.
    

   Частиною сьомою статті 276 Господарського кодексу України визначено, що оплата енергії, що відпускається, здійснюється відповідно до умов договору. Договір може передбачати попередню оплату, планові платежі з наступним перерахунком або оплату, що проводиться за вартість прийнятих ресурсів.
     Положеннями статті 5 Закону України «Про електроенергетику» встановлено, що державна політика в електроенергетиці базується на таких принципах, зокрема, як збереження цілісності та забезпечення надійного і ефективного функціонування об’єднаної енергетичної системи України, єдиного диспетчерського (оперативно- технологічного) управління нею.
     Так, відповідно до статті 1 цього Закону енергія електрична чи теплова, що виробляється на об'єктах електроенергетики визначена як товарна продукція, призначена для купівлі-продажу.
     Слід зазначити, що відповідно до положень пункту 5.1 Правил користування електричною енергією, затверджених постановою Національної комісії з питань регулювання електроенергетики України від 31.07.96 № 28, зареєстрованих в Міністерстві юстиції України 02.08.96 за № 417/1442 (із змінами) (далі - ПКЕЕ), споживання електричної енергії без договору не допускається.
     Крім того, положеннями пункту 6.6 ПКЕЕ встановлено, що оплата електричної енергії, яка відпускається споживачу, здійснюється споживачем, як правило, у формі попередньої оплати у розмірі вартості заявленого обсягу споживання електричної енергії на відповідний розрахунковий або плановий період.
     Споживачі за взаємною згодою сторін (постачальника електричної енергії та споживача) можуть здійснювати оплату вартості обсягу електричної енергії плановими платежами з наступним перерахунком або оплатою, що провадиться за фактично відпущену електричну енергію.
     Початок та тривалість розрахункового та/або планового періоду для розрахунку плати за спожиту електричну енергію, форма та порядок оплати, терміни здійснення планових платежів та остаточного розрахунку зазначаються у договорі між постачальником електричної енергії та споживачем (абзац п’ятий пункту 6.6 ПКЕЕ).
     Таким чином, перехід енергокомпаній на оплату споживачами фактично спожитої електричної енергії по закінченню розрахункового періоду ставить під загрозу виконання зобов’язань згідно з міжнародними угодами щодо розрахунків за енергоносії.
     Додатково повідомляємо, що відповідно до Указу Президента України від 14.1 1.2014 № 876 "Про рішення Ради національної безпеки і оборони України від 4 листопада 2014 року "Про стан забезпечення енергетичної безпеки держави та невідкладні заходи щодо сталого проведення опалювального сезону 2014/15 року" уведено в дію рішення Ради національної безпеки і оборони України від 04.11.2014 "Про стан забезпечення енергетичної безпеки держави та невідкладні заходи щодо сталого проведення опалювального сезону 2014/15 року" (далі - Рішення РИБО).
     Відповідно до положень підпункту 6 пункту 1 Рішення РИБО, Кабінету Міністрів України доручено невідкладно опрацювати питання щодо поліпшення стану розрахунків за енергоносії усіма категоріями споживачів, у тому числі шляхом введення з 1 грудня 2014 року системи попередньої оплати за споживання енергоносіїв.
     Таким чином, саме на виконання Рішення РНБО та відповідного Указу Президента України НКРЕКП було розроблено проект постанови НКРЕКП "Про внесення змін до Правил користування електричною енергією", яким і передбачено введення системи попередньої оплати за споживання електричної енергії для усіх категорій споживачів.
     Окремо зазначаємо, що виробники електричної енергії закуповують первинні носії енергії (ядерне паливо, природний газ, вугілля, мазут), як вітчизняних так і закордонного походження, лише за умови 100 % попередньої оплати.
    

     Щодо приєднання електроустановок до електричних мереж.
     Законом України "Про внесення змін до деяких законодавчих актів України щодо плати за приєднання до мереж суб'єктів природних монополій" від 22.06.2012 № 5021. передбачено спрощення процедури приєднання до електричних мереж в залежності від типу електроустановок замовників, їх потужності та відстані, на якій вони розташовані від існуючих електричних мереж електропередавальних організацій.
     Положеннями пункту 1.2 Правил приєднання електроустановок до електричних мереж, затверджених постановою Національної комісії, що здійснює державне регулювання у сфері енергетики (далі - НКРЕ), від 17.01.13 №32, зареєстрованих в Міністерстві юстиції України 08.02.13 за № 236/22768 (далі - Правила) встановлено, що підключення - виконання комплексу організаційно- технічних заходів з первинної подачі напруги на електроустановку (електроустановки) замовника; приєднання електроустановки - надання електропередавальною організацією послуги замовнику зі створення технічної можливості для передачі (прийняття) у місце приєднання електроустановки замовника відповідної потужності до електричних мереж електропередавальної організації (у тому числі новозбудованих) електричної енергії необхідного обсягу з дотриманням показників її якості та надійності.
     Згідно з пунктом 1.7 Методики розрахунку плати за приєднання електроустановок до електричних мереж, затвердженої постановою Національної комісії, що здійснює державне регулювання у сфері енергетики, від 12.02.13 № 115, зареєстрованої в Міністерстві юстиції України 28.02.13 за № 339/22871 (далі - Методика), плата замовників за стандартне приєднання формується на основі відповідних ставок, що затверджуються НКРЕ, та величини потужності, заявленої замовником.
     Плата за нестандартне приєднання електроустановки замовника визначається в кожному окремому випадку на основі проектної документації, що визначає вартість розвитку електричних мереж для забезпечення приєднання електроустановки замовника з врахуванням долі участі замовника у фінансуванні капітального будівництва та/або реконструкції об'єктів, призначених для спільних потреб.
     Плата за стандартне та нестандартне приєднання визначається за Методикою без податку на додану вартість (ГІДВ). Нарахована до оплати сума зменшується на вартість виконання проектних та вишукувальних робіт згідно із зведеним кошторисним розрахунком, якщо такі роботи виконувались замовником та відповідна проектна документація передана електропередавальній організації за актом прийому-передачі (пункт 1.8 Методики).
     Відповідно до пункту 2.5 Методики вартість підключення електроустановки замовника визначається на основі калькуляцій на виконання робіт з підключення, розроблених електропередавальною організацією та погоджених НКРЕ, з урахуванням усередненої вартості використання машин та механізмів, що використовувались для виконання робіт з підключення за попередній розрахунковий період, з розрахунку на одне підключення.
      Слід зазначити, що Правила та Методика були розроблені і затверджені відповідно до вимог Закону України "Про електроенергетику".
     Положеннями статті 17 Закону України "Про електроенергетику" встановлено, що вартість послуг з приєднання розраховується електропередавальною організацією у порядку, передбаченому методикою і обгрунтовується витратами, необхідними для будівництва та/або реконструкції електромереж від місця приєднання електроустановки замовника до місця забезпечення потужності.
     Отже, зміна схеми врегулювання відносин на ринку надання послуг з приєднання має відбуватися шляхом внесення відповідних змін до Закону України "Про електроенергетику" та, як наслідок, внесення відповідних змін до підзаконних нормативно-правових актів України.
     Член НКРЕКП            В.Тарасюк
    

 

Додати коментар


Захисний код
Оновити

< Попередня   Наступна >
 
Статистика
On-Line

On-Line

 

Випадкове фото
Лічильник відвідувань
Виноградівська районна рада © 2017